Czartery jachtów na Pętli Żuławskiej

Pomosty cumownicze w Rybinie

Pętla Żuławska - Miejsca postojowe
  • Miejsca postojowe


Pomosty cumownicze w Rybinie

W Rybinie oprócz przystani jachtowej znajdują się także pomosty cumownicze po oby stronach mostów zwodzonych na Wiśle Królewieckiej oraz Szkarpawie. Do pomostów można podpłynąć w oczekiwaniu na otwarcie mostu lub na dłuższy postój. Głębokość przy pomostach jest zmienna, średnia głębokość wynosi około 1.5 m. Cumujemy burtą do pomostu.

Od strony wschodniej przed mostami, na północnym brzegu rzeki Szkarpawa oraz na południowym brzegu Wisły Królewieckiej wybudowana dwa pomosty pływające, bez możliwości zejścia na ląd.  Możliwy postój w dwie, trzy jednostki.

Od strony zachodniej na cyplu przy rozwidleniu Szkarpawy i Wisły Królewieckiej także są pomosty cumownicze. Na północnym brzegu cypla, naprzeciwko przystani jachtowej znajduje się cumowniczy pomost pływający zarządzany przez spółkę Pętla Żuławska, postój przy nim jest odpłatny, obowiązują opłaty jak w przystani w Rybinie, płatność za postój należy uiścić u bosmana wspomnianej przystani. Od strony południowej na Szkarpawie jest pomost stały z możliwością zejścia na ląd, postój przy nim jest bezpłatny, przy pomoście stoi ToiToi.

Przy pomostach cumowniczych w Rybinie nie ma żadnych udogodnień w postaci wody i prądu oraz toalet czy prysznicy. W planach jest budowa kolejnego pomostu cumowniczego, który będzie zlokalizowany po zachodniej stronie mostu obrotowego kolei wąskotorowej.

W odległości około 100 metrów od przystani jachtowej jest sklep spożywczy oraz punkt wymiany butli z gazem, przy wyjeździe z Rybiny na Nowy Dwór Gdański w sezonie otwarta jest restauracja Świenowit.


Wszystkie zdjęcia w serwisie objęte są prawami autorskimi. Powielanie ich, kopiowanie, udostępnianie bez zgody autora zabronione.

Chcesz być informowany o wydarzeniach, promocjach ?
Zapisz się na nasz Newsletter.

POMOSTY CUMOWNICZE W RYBINIE

Pomosty cumownicze w Rybinie
GALERIA FILMÓW

miejsca postojowe na Pętli Żuławskiej


Przystań w Sztutowie

Przystań przy zamku w Malborku

Partnerzy witryny Pętla Żuław