Czartery jachtów na Pętli Żuławskiej

Port Suchacz

Pętla Żuławska - Przystanie jachtowe
  • Przystanie jachtowe


Port Suchacz

Suchacz to malownicza wieś położona nad brzegami zatoki elbląskiej, z ruinami dawnego zamku. Port w Suchaczu położony jest w odległości około 1.5 Km. od centrum miejscowości gdzie znajduje się kilka sklepów, restauracja, zabytkowy budynek dawnej kolei nad zalewowej. Suchacz jest największym portem zlokalizowanym nad Zatoką Elbląską, to prawdopodobnie  najbezpieczniejsza przystań zlokalizowana nad Zalewem Wiślanym – od strony wschodniej przed dużymi falami skutecznie chroni Wyspa Nowakowska, od strony północnej falochron.

Przy wejściu do portu w Suchaczu należy uważać na kamienie przy falochronie północnym (lewym), należy uważać również na sieci i rzaki. Głębokość na wejściu wynosi około 1.2 m. Na południowo zachodnim brzegu ustawione są pomostu cumownicze Stowarzyszenia Entuzjastów Żeglarstwa na Zalewie Wiślanym. Marina Suchacz posiada miejsca dla 30-35 jachtów, cumuje się na bojach, dziobem lub rufą do pomostów. W przyczepie kempingowej znajduje się bosmanat, w kontenerze sanitariaty (toalety i prysznice), jest miejsce na ognisko. To bardzo klimatyczne miejsce, idealne do postoju na noc przed dalszym rejsem Pętlą Żuławską w kierunku na Szkarpawę i Gdańsk lub przed rejsem po Zalewie Wiślanym.

Jeżeli zabraknie miejsca na przystani jachtowej można stanąć w porcie rybackim zlokalizowanym w głębi basenu portowego. W tej części portu cumuje się do betonowego nabrzeża, nie ma żadnego zaplecza sanitarnego ani udogodnień.

Podejście do portu w Suchaczu zaczynamy na torze wodnym prowadzącym ze stawy Elbląg do Elbląga. Na wysokości drugiej pary pław 3/ELB oraz 8/ELB należy skręcić prostopadle na południowy wschód do brzegu, w kierunku widocznej z oddali lewej główki portu, głębokości będą stopniowo maleć do poziomu około 1.3 m., główkę należy minąć w niewielkiej odległości (około 2 m.), należy uważać na nasyp z kamienia, przy wyższym stanie wody może być on nie widoczny.


Wszystkie zdjęcia w serwisie objęte są prawami autorskimi. Powielanie ich, kopiowanie, udostępnianie bez zgody autora zabronione.

Prognoza pogody Suchacz

Prognoza pogody na Pętli Żuławskiej, w miejscowości Suchacz

PORT SUCHACZ

Port Suchacz
GALERIA FILMÓW

przystanie jachtowe na Pętli Żuławskiej


Partnerzy witryny Pętla Żuław

Chcesz być informowany o wydarzeniach, promocjach ?
Zapisz się na nasz Newsletter.