Czartery jachtów na Pętli Żuławskiej

Przystań w Rybinie

Pętla Żuławska - Przystanie jachtowe
  • Przystanie jachtowe


Przystań w Rybinie

Węzeł wodny w Rybinie z zabytkowymi mostami zwodzonymi oraz unikalnym w skali światowej mostem obrotowym, przepompownią jest jedną z wizytówek Pętli Żuław. W Rybinie rozchodzą się szlaki wodne w trzech kierunkach. W Rybinie powstała przystań jachtowa zarządzana przez spółkę Pętla Żuławska. Na północnym brzegu Szkarpawy, pomiędzy mostem obrotowym a cyplem wybudowano długie (100 m.) betonowe nabrzeże cumownicze. Cumujemy burtą do nabrzeża, głębokość w tym miejscu wynosi około 2m. Nabrzeże wyposażone jest w duże, gumowe odbojnice, polery cumownicze, przyłącza wodne,  prądowe oraz pompe do opróżniania fekali. Należy zwrócić uwagę cumując w tym miejscu, o ile duże odbojnice idealne są dla dużych statków, mogą uszkodzić laminaty jednostek turystycznych, należy stosować odbijacze znajdujące się na wyposażeniu łodzi.

W budynku bosmanatu są toalety oraz prysznic. W wschodniej części przystani znajduje się mały pomost kajakowy, wiata z ławami, boisko do siatkówki oraz mała dzika plaża nad Szkarpawą. Z prawej strony bosmanatu jest parking na kilka samochodów. Cały teren jest monitorowany oraz dozorowany. Jest możliwy dowóz paliwa do przystani – szczegóły w bosmanacie. Do przystani w Rybinie należy także pomost pływający na Wiśle Królewieckiej zlokalizowany na cyplu przed mostem zwodzonym. Postój przy pomoście pływającym jest odpłatny, zgodnie z cennikiem przystani.

W odległości około 100 metrów od przystani jachtowej jest sklep spożywczy oraz punkt wymiany butli z gazem, przy wyjeździe z Rybiny w kierunku na Nowy Dwór Gdański w sezonie otwarta jest restauracja Świenowit.


Wszystkie zdjęcia w serwisie objęte są prawami autorskimi. Powielanie ich, kopiowanie, udostępnianie bez zgody autora zabronione.

Prognoza pogody Stegna

Prognoza pogody na Pętli Żuławskiej, w miejscowości Stegna

PRZYSTAń W RYBINIE

Przystań w Rybinie
GALERIA FILMÓW

przystanie jachtowe na Pętli Żuławskiej


Partnerzy witryny Pętla Żuław

Chcesz być informowany o wydarzeniach, promocjach ?
Zapisz się na nasz Newsletter.